| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Cum ar trebui sa imi mut jocurile de pe memoria telefonului pe cardul SD, ca tot timpul cand dau pe mutare pe cardul SD imi scrie ca nu se poate, sau cum sa fac sa mi se descarce jocurile de pe magazin play direct pe cardul de memorie?

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Intri in Managerul de fisiere din telefon, si acolo ai acces la toate folderele si fisierele de pe telefon si cardul SD structurate in forma de arbore (mai intii iti apare telefonul si cardul, apoi, in functie de unde intri, celelaltel fisiere). Intri in telefon cauti jocurile, si faci copy-paste pe card. Daca nu merge, cel mai sigur e sa te conectezi la un calculator, si faci aceeasi chestie. Pe calculator merge, pentru ca eu am facut asta.