| Anonim234578890 a întrebat:

Laptopul meu nu-mi mai accepta castile. Am incercat cu 2 perechi de casti, castile merg in altceva, dar la laptop de ceva timp nu mai merg. Atunci cand bag castile in laptop nu-mi apare nicio notificare cum ca as fi facut asta. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Verifica pe partea de soft daca driverul este ok.
Daca partea de soft e ok, verifica partea de hardware.
Trebuie sa te uiti daca ai vreo scama sau ceva inauntru (poti folosi o scobitoare), in caz de nu, trebuie desfacut (aici ar fi treaba de electronist sau daca ai macar cunostiintele minime sa faci lucrul asta)
Succes!

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Probabil portul Jack este deteriorat.