| morosanu55 a întrebat:

Ma confrunt cu eroarea asta la PC -ul meu VCRUNTIME140_CLR0400.DLL si nu-i dau de cap nicicum...As vrea sa instalez apowersoft si nu pot. Cine poate sa-mi explice cel mai simplu mod de rezolvare...

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Descarca si instaleaza Microsoft Visual Studio 2017.

| flixbuster a răspuns:

Ai nevoie de Visual C++ redistributable package corespunzator soft-ului pe care vrei sa-l instalezi. In mod normal, un kit bine facut ar trebui sa stie sa-l instaleze singur. Daca nu, vezi la producator pe site daca gasesti cerinte software si iti zice ce versiune de runtime C++ ai nevoie si o gasesti la Microsoft - o descarci si o instalezi.