| undeadsasuke34 a întrebat:

Ma decid sa-mi cumpar un laptop, care sa aiba neaparat urmatoarele componenete, si am nevoie de ajutorul vostru ca sa-mi recomandati unul:

Procesor: un i7, dar sa nu aiba in nume literele "Y" sau "U" ca stiti si voi de ce.

HDD: Neaparat 7200 rpm, 1T dar si 500GB ii ok.

Placa video: Nu cer mare lucru, dar sa stiu ca jocuri gen Dota2, Heroes of the Storm, si CsGo merg bine, ca doar de astea joc, nu imi trebuie performanta maxima.

Ram: 8gb fix ddr4 neaparat

Si mai vreau sa aiba si unu DvD-writer, pentru ca sa-l scot afara si sa-mi pun HDD in locul lui, si sa mai pun de la mine un SSD, in care sa fie sistemul de operare pentru viteza maxima.

Am gasit doua modele de genul de la ASUS, dar lumea spune ca au random freeze si sunt nemultumiti de asta, si nu vreau sa ma risc. Asa ca modelul pe care o sa mi-l recomandati sa nu aiba probleme de genul.

Pretul bineinteles mi-as dori sa fie cat mai mic, adica laptopul cu cel mai mic pret si care indeplineste conditile.

Chiar am nevoie de putin ajutor, findca cam greu gasesc vreunul bun. Va multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| DavidoffUser a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......ome-black/
Asta cica n-are, asa am auzit si eu lumea. Gigi de la brutarie l-a cumparat si mi-a zis ca merge cat de cat bine.

3 răspunsuri:
| undeadsasuke34 explică (pentru DavidoffUser):

Chiar la asta am zis ca are random freeze, merci de raspuns, dar cam fix de acest model incerc sa ma indepartez.

| AndreiM77 a răspuns:

Care este bugetul tau? Nu pot sa-ti recomand ceva daca nu stiu limitele de pret.