| tony09 a întrebat:

Ma lamureste si pe mine cineva cum e cu jailbreak-ul la iphone, mi-am luat un iphone 3G si unele aplicati imi cer o versiune mai noua.Multumesc

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| valentino52 a răspuns (pentru JaqenHghar):

Complet inutil tot ce i-ai dat. jailbreak 5.0.1, jailbreak 5.1.1 jailbreak 4.3.3 pentru 3gs, pai omul a specificat clar ca are Iphone 3G si problema lui este ca unele aplicatii ii cer o versiune mai noua a sistemului de operare (gen facebook nu?). Tony, din pacate trebuie un telefon mai nou 3G-ul merge pe iOS 3 si cea mai avansata varianta poate fi 4.2.1 dar telefonul se misca naspa. Majoritatea aplicatiilor cer minim iOS 5 care nu poate fi instalat pe 3G pentru ca are procesorul prea slab. In schimb pe 3gs merge si iOS 5 si iOS 6 chiar binisor...

| tony09 explică (pentru valentino52):

Multumesc mult, dar ce mi-ai recomanda, ce versiune?

| valentino52 a răspuns (pentru tony09):

Pai din pacate nu iti pot recomanda nici o versiune. Cea mai avansata versiune poate fi 4.2.1 dar tot nu o sa iti mearga aplicatiile. majoritatea aplicatiilor cer iOS 5 minim si daca aveai 3gs si dadeai restore sau update la telefon iti baga iOS 6 pe care merg toate. si aici mai sunt multe de zis pentru a putea face unlock la telefon nu iti trebuie iOS 6 ci iOS 5 facut cu custom firmware dar pe 3g oricum nu merg.