| EZ98 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva. Imi apare problema asta cand incerc să activez net-ul de pe PC (Error 629: The connection was closed by the remote computet. Am cautat si stiu ca problema este cauzata de mine.(aparent am incercat sa ma conectez la o adresa VPN sau ceva de genul). Am cautat pe net dar nu stiu cum pot rezolva. Ma ajuta cineva.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai internet direct, atunci:
- Stergi conexiunile de retea existente (aferente internetului) si faci o conexiune noua, alegand foarte atent modurile de setare.

Daca ai internet prin router sau modem, atunci trebuie sa faci intai setarile acestora, iar calculatorul va recunoaste imediat IP-ul conexiunii automate.