| Uniberus a întrebat:

Mai este valabil windows ul 10 ala gratis de pe site ul de la Microsoft? Si daca da, am licenta pe o perioadă nedeterminată sau am nevoie si de o aplicatie ca sa activez windows ul?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,ai nevoie de licenta

| flixbuster a răspuns:

De la Microsoft descarci gratis ISO-ul. S-au gandit bine Microsoft, au luat painea de la gura alora cu torenti si au scapat si de imaginea negativa (pe nedrept) pentru ISO-uri modificate, infestate cu malware sau busite.

Odata instalat, Windows 10 trebuie activat cu o licenta valida - aceea nu este gratis. Ori cumperi o licenta de Windows 10 ori folosesti un serial valid de Windows 7 sau Windows 8 (se considera upgrade si este permis).