| lidutzu a întrebat:

Merge o placa video de 1 gb DDR3 cu memorie DDR2?

Răspuns Câştigător
| Aesir a răspuns:

Lidutzu merge 100%, iti spun asta pentru ca si eu la un moment dat eram curios despre asta. Nu are nicio legatura DDR de la placa video cu cel de la memoria ram a calculatorului deci cumpara fara stres!

6 răspunsuri:
| yonutz1 a răspuns:

Da, e buna.

| brandiburu a răspuns:

Nu. Nu intru in detalii dar, daca placa de baza suporta DDR2, o placuta DDR3 nu iti va intra in slot.

Exista cateva (foarte putine) placi de baza "combo" - au sloturi si pentru DDR2 si pentru DDR3. Dar poti utiliza doar un anumit tip de memorii odata (aici apare problema frecventelor de functionare care ar fi mult prea diferite).

| vlad_4846 a răspuns:

Nu

| Klaus1997 a răspuns:

Nu

| vlad_4846 a răspuns:

Mai oameni buni omul v-a intrebat de placa video nu de RAMI

o placa video GDDR3(formatul corect) nu e compatibila cu o placa de baza ce suporta RAM tip DDR2 se presupune ca daca e mai slabuta va avea nevoie de ceva rami si de unde isi va lua daca tu ai rami ddr2?

| lidutzu explică:

Am memorie de 2GB...Tre sa ma uit la placa de baza sa vad daca are slot?