| andrefrancais a întrebat:

Merita upgradeul la windows 10 october update?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Noutățile mi se par interesante. Suport mai bun pentru telefoane, clipboard history, tema întunecată pentru file Explorer si încă câteva chestii.

Daca ai deja Windows 10 eu zic că merită.

3 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Da, dar mai asteapta putin. Am facut doua upgrade-uri de la 1803 la 1809 ieri si:
- primul a mers bine prin Windows Update (dar sistemul avea doar Windows 1803 fara nimic altceva);
- al doilea a mers prost prin Windows Update si a trebuit sa fac curatentie dupa mizeria lasata de Windows Update si sa fac upgrade-ul cu Windows Update Assistant (sistemul avea Windows 1803 si cateva programe instalate).

Microsoft s-au grabit cu 1809 si l-au impins mai devreme cu o saptamana, sarind peste testele din ultimul ring de insider. Prevad un upgrade hell pentru 1809.

| ScortSyndicate90 a răspuns:

Categoric NU! Este plin de probleme lu varumiu era sa ii moara pc-ul de la acest update eu am avut problema cu toate fisierele sterse samd! NU FACE ACEST ULTIM UPDATE SAU ITI VEI DISTRUGE PC-UL!

| ScortSyndicate90 a răspuns:

Categoric NU! Este plin de probleme lu varumiu era sa ii moara pc-ul de la acest update eu am avut problema cu toate fisierele sterse samd! NU FACE ACEST ULTIM UPDATE SAU ITI VEI DISTRUGE PC-UL! Totul este plin de probleme!