| Xmaxfarcas a întrebat:

Bună.
Merită să faci update la windows 10 update 21 H1?
Si de ce merită?

Răspuns Câştigător
| Jurasim a răspuns:

Windows 10, versiunea 21H1 este un set de caracteristici cu scop pentru îmbunătățiri selectate ale performanței, caracteristicii ale întreprinderii și îmbunătățiri ale calității.
Are mai multe beneficii, dar cele trei modificări importante pe care le oferă sunt legate de suportul pentru Windows Hello, îmbunătățiri la nivelul Windows Defender și îmbunătățiri pentru cei care folosesc serviciile interne ale Windows 10 pentru a lucra de acasă pe computerele de la sediu:
- Suport pentru mai multe camere Windows Hello, pentru a putea seta camera externă drept principală când ambele camere sunt prezente
- Windows Defender Application Guard primește îmbunătățiri de performanță îmbunătățind viteza de deschidere a documentelor
- Windows Management Instrumentation (WMI) Group Policy Service (GPSVC) primește îmbunătățiri de performanța pentru a permite suport pentru scenarii de muncă de la distanță
Ii cam tot ce stiu, dar mai sunt si altele cum ar fi widet-ul din coltul din dreapta jos din bara de activitati care contine stiri si interese sau poti vedea vremea (cate grade etc).
Daca merita? Ii bine sa iti ti sistemul de operare actualizat la zi, deci pentru mine ii un +

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nimic deosebit nu primești. sunt destule update-uri ce se fac automat fără să intervii tu