| InrebariMAaaa a întrebat:

Mi-am cumparat o placa video de la nVIDIA si cand vreau sa deschid control panel de la nVIDIA spune Nvidia Display settings are not available am cautat si pe yt si arata ca trebuie sa fac update la drivere si am dat dar nu am rezolvat nimic

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Ai instalat/montat placa in calculator?
Ai configurat BIOS/UEFI corespunzator?
Ai cuplat monitorul la noua placa NVIDIA?
Ai verificat in Device Manager daca noua placa NVIDIA apare (eventual la Other Devices, daca nu are driver instalat)?
Ai instalat driver NVIDIA?

Dupa ce faci tot ce trebuie ca sa poti raspunde cu DA la toate intrebarile, iti va merge.

| InrebariMAaaa explică (pentru flixbuster):

La monitor am nevoie de un nou cablu la bios chiar nu stiu ce sa fac dar restul am facut

| flixbuster a răspuns (pentru InrebariMAaaa):

Pai daca "La monitor am nevoie de un nou cablu" inseamna ca nu ai cuplat monitorul la noua placa NVIDIA ceea ce inseamna ca placa nu este activa ceea ce inseamna ca driverul nu se incarca ceea ce inseamna ca nu are cum sa-ti mearga NVIDIA Control Panel care are nevoie de driver care are nevoie de placa activa care are nevoie de monitor cuplat. Simplu, nu?

| InrebariMAaaa explică (pentru flixbuster):

Mersi foarte mult acum merge