| sNk_7399 a întrebat:

Salut TPU

Mi-am cumparat o placa video nVidia Gigabyte Geforce GT 630 si cand instalez driveru ii dau restart la pc si imi apare pe escran:

Standard VGA Graphics Adapter si imi da Failed

si cand vrau sa dau la control panel la placa vieo imi zice

NVIDIA Display settings are not available

You are not currently using a display attached to an NVIDIA GPU
Ma puteti ajuta. dau funda

Am reinstalat si ultimele versiuni de drivere si am facut si update am reinstalat windowsul si nimic

1 răspuns:
| petrescuionut a răspuns:

Uite cateva situati aceeasi problema am avut-o si eu uitate la slotul de la placa video sa nu aiba ceva in neregula acolo si placa sa fie bine bagata ce ddr ai la placa de baza ddr2 ddr3 ddr1 si placa video ce drr are 1 2 3 4 5? poate din cauza asta este