| ionut1007 a întrebat:

Mi-am cumparat recent un telefon Microsoft Lumia 550 si nu stiam ca are altfel de magazin fata de altele, adica nu sunt o gramada de jocuri online, cum ar fi hearthstone sau clash of clans care ma jucam pe magazinul Microsoft, se poate cumva sa-mi descarc aplicatiile acelea de altundeva sau nu este nicio sansa?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu este nici o sansa.Telefoanele cu windows phone nu au fost prea populare, si astfel nici dezvoltatorii nu au incercat sa le faca jocuri(desi nu e prea greu). Chiar daca sistemul a fost mai bine gandit decat android-ul(cel putin ca optimizare), nu s-a potrivit cu ce doreau oamenii, si de asta toate cele urmatoare. Solutia: returneaza telefonul si cumpara ceva cu android.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai cum ( şi de unde ) să descarci & instalezi jocuri care erau pentru Android!

Tocmai de aceea, eu NU prea agreez telefoanele cu Microsoft Windows Phone - sunt foarte PUŢINE aplicaţii/jocuri pentru acestea sad

Toate cele bune!