| Miha_Mihaela_2002_YazZ a întrebat:

Mi-am incarcat cartusele dupa o vreme, cartusul color trebuia sa il incarc dupa ce l-am bagat in imprimanta si am vrut sa scot imi aparea un bunton galben care licarea din secunda in secunda si imi aparea o notificare in care cartusul nu estee conectat, dar era conectat sad
imprimanta este Canon mp 280
Ce sa fac? sad :'(

1 răspuns:
| LinxCont a răspuns:

Se poate incerca scoaterea si reintroducerea cartusului de 2-3 ori pentru a face contact mai bine.
Se pot sterge usor contactele cu un servetel usor umezit cu alcool, apoi cu un servetel uscat. La fel si contactele din imprimanta se pot sterge usor cu betisoare pentru urechi.
Daca nici asa nu merge, atunci va trebui schimbat cartusul.