| Diana_7116 a întrebat:

Buna TPUhappy. Am urgent nevoie de ajutor, va rog. Am imprimanta Canon Mp550 si mi-am incarcat recent cartusele(abia am gasit un magazin pentru ca in majoritatea imi spunea ca nu se pot incarca), am bagat carusele in imprimanta si a fost totul in regula a mers. Azi cand am vrut sa trag ceva m-am trezit ca nu imi merge si imi arata ca, cartusul rosu respectiv albastru nu sunt acolo si ca cerneala ramasa nu este suficienta si nu imi accepta, dar ele sunt pline si pana acum a mersstraight face. Am incercat sa le scot si sa le bag inapoi de mai multe ori, dar fara nici un efect, imi apare la fel. Va rog spuneti-mi ce sa fachappy. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Danιel a răspuns:

Nu am imprimanta inkjet ci laserjet. Asa ca, am aflat de pe unele site-uri ca necesita o resetare de memorie a imprimantei (mai precis cantitatea de cerneala retinuta) atunci cand folosesti cartuse refilate: http://tricks-collections.com/resetting-canon-pixma-mp520/