| Marymary05 a întrebat:

Mi-am instalat Microsoft Visual Studio 2017 si am facut un proiect in c++ si cand rulez programul imi afiseaza aceasta eroare MSB8036, nu stiti are e rezolvarea?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți zice și în limbaj uman care e problema, nu doar codul.

| ajR a răspuns:

Instalează versiunea cerută de Windows SDK sau schimbă versiunea de SDK în proprietățile proiectului sau clic dreapta și "Retarget solution". ai putea pune un link cu un screen, astfel va fi mai ușor de găsit rezolvarea

| Marymary05 explică (pentru ajR):

Https://imgur.com/a/c0k2a
Am incercat sa instalez si un sdk dar nu ma lasa sa-l instalez