| DisturbeDd a întrebat:

Am o problema cu un program.
Cand vreau sa il rulez primesc o eroare : "The program can't start because MSVCR100D.dll is mising from your computer..."
Vreo idee? Ce as putea face?
Am instalat si Microsoft Visual C++ 2013 Redistributable Package, deci nu e de aici!

Răspuns Câştigător
| PrecizeEveR a răspuns:

Salut! Nu are treaba cu antivirusul, trebuie sa downloadezi MSVCR100D.dll si sa il pui in windows uite aici:
http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml? msvcr100d
apesi pe downloadul din dreapta! celelalte sunt programul, il iei direct cu ala din dreapta, dezarhivezi si copiezi fisierul dll in system32, si in folderul aplicatiei. Bafta! :D

2 răspunsuri:
| BlackCat13 a răspuns:

Probabil este din cauza antivirus-ului

| Adrian983 a răspuns:

Probabil antivirus-ul tau il considera o amenintare si l-a sters, de asta zice ca lipseste din calculator.Am patit si eu cu un fisier tot asa.Intra in antivirus si scoate fisierul de la amenintari.