| kMirke a întrebat:

Mi-aș schimba placa de bază.

Componentele pc-ului meu sunt : - i5 6402P
- 8GB Ram DDR4 2133 Mhz ( două placuțe )
- placă de bază MSI H110M PRO-D
- placă video gtx 970 4GB ddr5

Aș vrea ceva sa fie compativil cu tot ce e sus si ceva mai bunicel, față de pocnitoarea aia de placă de baza.
Buget : 500 lei ( plus 100 lei, dacă se motiveaza diferența )

3 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Asta e perfecta pentru tine : https://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/msi/z270-a-pro/

| darkhell217 a răspuns:

Pai primul pas ar fi sa stii ce placa de baza vrei sa iei (depinde de preferinte) apoi verifici cam ce poti pune pe cea, ce este compatibil, si de ce putere ai nevoie, si o aplici

| IIIshaneIII a răspuns:

Nu are rost sa schimbi placa nu obtii nimic in plus...