| ChrilDanut a întrebat:

Mi s-a blocat cuva masinii de spalat Whirlpool. Este masina cu deschidere frontala, unsa se deschide insa cuva a ramas blocata ( se misca cca. 4 cm sus/jos ). Ce pot sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| Blade82 a răspuns:

Daca e in garantie o duci la service daca nu o desfaci si verifici pe acolo daca motorul se invarte usor sau daca nu a prins ceva pe la curele de transmisie.

3 răspunsuri:
| ChrilDanut explică (pentru Blade82):

E luata dupa E.g, m-am uitat nu are sigilii pe ea, s-ar putea sa fi agatat ceva ( am incercat sa-i dau program nou, ea incepe insa ceva agata, sau a sarit ).

| Blade82 a răspuns (pentru ChrilDanut):

Trebuie sa o desfaci sa vezi ce are iar daca nu te pricepi cere ajutorul cuiva (prieten sau un mecanic)

| ChrilDanut explică (pentru Blade82):

Am un prieten care a mai avut asemenea "peripetii", il sun. Ms frumos de ajutor!