| Vlad_Victor_1996 a întrebat:

Mi se inchide monitorul in jocuri intr-una si nu stiu de ce, voi ce credeti? temperaturile sunt ok dupa parerea mea si nu inteleg...:
https://imgur.com/a/EYwNo si
video aici:
https://www.youtube.com/watch?v=XNjkvE1O704&feature=yout u.be

ajutati-ma va rog frumos!

5 răspunsuri:
| DoctorWh0 a răspuns:

Nu cred ca are treaba cu temperatura, plus ca tu acolo ne ai aratat temperatura componentelor. Vezi daca ai conectat bine monitorul si daca ai adaptor de la X la Y, atunci vezi daca mufele sunt conectate bine

| Vlad_Victor_1996 explică (pentru DoctorWh0):

Am un adaptor hdmi-vga, si se inchide cand ajunge temperatura la 43 de grade...

| IMihaitza a răspuns:

Daca nu ai placa video e din cauza procesorului grafic integrat in procesor amd sau Intel
Daca ai placa video stai linisti nu e monitorul e placa video care e pe duca ( ce tip de placa video ai ), poti incerca sa o scoti afara sa o cureti ( cu o pensula de vopsit, atentie sa nu fie foarte rigida, si/sau folosita )
Daca tot asa face schimba cablul ce face conecxiunea, intre monitor si unitate, poate se rezolva. Bafta!

| Vlad_Victor_1996 explică (pentru IMihaitza):

Problema este ca am facut toate chestiile astea pe care le-ai spus tu, placa video este noua, nu are nici 5 luni si am o mufa(adaptor hdmi-vga)l-am schimbat si pe ala si tot asa face, sunt disperat!

| IMihaitza a răspuns (pentru Vlad_Victor_1996):

Atunci e monitorul clar daca ai pus alt cablu hdmi sau vga e monitorul