| anonim_4396 a întrebat:

Netbook sau tableta? Argumente pro si contra! M-ar ajuta si mai mult parerile celor care au ambele gadget-uri.

Răspuns Câştigător
| lucian007 a răspuns:

Acum depinde de ce iti place sa faci... Daca crezi ca vei sta numai in mediul online si iti doresti mobilitate foarte mare, iti poti lua o tableta.Dar, laptopul are o mobilitate destul d mare plus ca pe el te poti juca, poti scrie mai usor(scrisul pe tastatura digitala e destul de enervant)poti sa lucrezi cam in tot ce lucrezi si pe pc.In cazul tabletelor nu iti recomand porcarii precum alaview sau mai stiu eu ce...cel putin google Nexus iar in cazul notebook-urilor recoamnd o memorie ram de cel putin 3gb, un procesor bunicel gen 1. 80GHz, o placa video Nvidia, o baterie cu automie aceptabila si ca acesoriu un cooling pad in caz ca vrei sa il tii pe genunchi pentru ca se va incinge destul de tare(daca esti baiat iti poate afecta chiar si fertilitatea). Sper ca te-am ajutathappyNuma' bine!