| AlexDorinel a întrebat:

Niste prize cu care sa am multe fps uri pe calculator, sa nu mi incinga placa video

4 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Nu are treaba, curata venilatorul

| AlexDarius3 a răspuns:

Curata calculatorul de praf. Prizele nu au ce face.

| ManeaFlorin a răspuns:

Schimba cooler-ul

| PainTech a răspuns:

Salut!
Prizele nu au legatura cu performanta PC-ului.
Sursa e cea care transforma curentul electric alternativ de la priza in curent continuu. Tot ea este cea care alimenteaza toate componentele cu energie.

Prizele nu au absolut nicio treaba. Altfel am fi vazut pe la magazine "prize de gaming".

Revenind la problema ta, cel mai sigur computerul e plin de praf, fapt si pentru care placa video se incinge ceva mai repede.
Temperatura maxima sigura pentru majoritatea placilor video e undeva la 70-80' C.