| vladutcornel a întrebat:

Nu imi porneste Ubuntu Software Center (11.04). Iconita e acolo, licaie cand o apas dar nu se intampla nimic. vreo sugestie?

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Ai instalat prost sau e de vină sistemul de operare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti zic. N-am mai intampinat problema. Poti incerca(cautand in documentatia Ubuntu) sa instalezi programul prin Terminal printr-o comanda de genul: "sudo apt-get install aplicatiapecareamdownloadato"

| vladutcornel explică:

M-am jucat putin cu Gnome 3, dar nu mi-a placut si l-am dezinstalat. Probabil s-a dezinstalat si ceva ce avea nevoie Software Center.
Am gasit un alt software center asemanator (Muon), pot sa il folosesc pe ala pana imi dau seama care e probelma.
Multumesc de raspunsuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Din cate am experimentat eu pe laptopul meu (curiozitatea ma omoara) nu orice derivat merge...ok. Lubuntu pe un PC slabut a mers trasnet, insa xubuntu se misca greu chiar si pe laptopul cu 4 giga ram. Am incercat si Linux Mint, toate merg bine, nah ca nu se opreste din asa zis-ul START.Numai de la buton, tinand prelung apasat. Daca vrei sa exeperimentezi mai multe distributii Linux, cauta pana gasesti unul care sa deschida si sa inchida corect orice program.