| anonim_4396 a întrebat:

Nu ma mai pot conecta la internet de pe telefon (wifi)...La router nu mai este aprins beculetul de la WPS.l-am stins si aprins dar tot nu merge, am verificat cablurile daca sunt ok dar tot nimic.Fa rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| Vidacu69 a răspuns:

Ai putea sa resetezi modemu. Pe el in partea stanga sau dreapta, nu sunt sigur.este un orificiu.un loc gol iar inauntru este un fel de buton sau ceva.baga un ac acolo si apasa. Daca nu merge, cand mergea ultima oara si ce i-ai facut pana acum. De router vorbesc.

Bula
| Bula a răspuns:

Scoate alimentatorul routerului din priza timp de 15-20 secunde, dupa care cupleaza-l inapoi.
Dupa cca un minut trebuie sa se aprinda semnalizarea normala. Daca tot nu se aprind, atunci e posibil ca wi-fi sa fie oprit din setarile routerului sau routerul sa fie defect. In ambele cazuri constatarea trebuie sa faca un specialist.

| K0sti a răspuns:

Nici nu trebuie, ce treaba ai cu WPS-ul? Ia pune mana si citeste, ca platiti net degeaba: http://www.securitatea-informatiilor.ro/......lizatorii/