| DrinkMySoul a întrebat:

Nu merg diacritice in word 2007 pe calculator(dar pe laptop merge). Am dat copy-paste la un text cu diacritice si l-am pus pe word si imi apar patratele. Este ceva o setare?

Răspuns Câştigător
| UnAnonimFaraNume a răspuns:

E de la font. Schimba font-ul.E undeva acolo sus, il vezi tu.

1 răspuns:
| Sihastrul a răspuns:

Control panel\region an language\keyboards and languages\change keyboards\add, selectezi romana\apply\ok.Cand doresti sa scrii cu diacritice clic in taskbar pe EN selectezi RO.