| anonim_4396 a întrebat:

Nu mi merge unitatea optica a laptopului, are xp. parca incearca continuu dar nu. a mai facut asa pana a schimbat windowsul... daca stiti ....multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| JessJessie a răspuns:

Scuze ca raspund cu o intrebare, dar ai cumva instalat Windows Xp pe laptop? Daca e asa atunci ai o problema, Windows a renuntat la continuarea protectiei acestui tip de software si l-a scos de pe piata, iar orice computer, notebook sau laptop cu acest tip de software va fi afectat de virusi daca acesati internetul. Recomandarea mea este sa instalezi un windows nou, mai actual care nu o sa iti faca probleme de genul.

| gelu1970 a răspuns:

1 unitate optica defecta
2 driver unitate optica lipsa
mai sunt posibile si alte motive insa de regula sunt cele enumerate. daca vrei instaleaza teamviewer si aruncam o privire.

| gelu1970 a răspuns:

Ca o paranteza: xp se poate actualiza pana in 2019. trebuie doar creata o arhiva in registrul de windows.