| pierduta a întrebat:

Niste trucuri utile pentru a-ti creste rapiditatea laptopului? Desi am schimbat recent windowsul, merge destul de lent. Eventuale solutii?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti mai iei niste RAM si inlocuiesti hdd cu ssd

| lpavel a răspuns:

Mareste memoria RAM! Numai asa poti! Bafta!

| SouLIce a răspuns:

CEl mai bun truc este inlocuirea hdd-ului cu un ssd

| valentin75 a răspuns:

Salut! Poti lua de pe net un Ccleaner pentru curatare computer si wise care 365, care are destul optiuni pentru a te ajuta! Defragmentarea hardului, optimizarea memoriilor, nu pre multe programe pentru ca ele consuma resurse si in timp iti face un laptop mai lent. Daca are un cooler sub el ar fi super, racirea iti ofera performanta la componente, nu haraie deloc. Mai adauga ceva Gb la memorie! Bafta!
http://videotutorial.ro/......-tutorial/

| ciudatenia1 a răspuns:

Ar trebui sa stergi ceva din memorie poate e prea incarcata sau poate internetul este de problema.