| Ciocoflencea a întrebat:

nu imi mai merge unitatea optica la laptop si nu i -am facut mimic fizic incat sa nu mearga cum o pot repara sau ce pot face?

2 răspunsuri:
| Sclipici_Gogu_1979 a răspuns:

Salut. Nu stiu daca-ti este de vreun ajutor, dar ai putea sa incerci urmatoarele :
- dedesubtul unitatii optice, pe spatele laptop-ului (cam la 10 cm de margine ) ai un surubel; il desfaci, tragi afara unitatea optica si apoi o bagi la loc.
- presupunand ca folosesti cel putin Windows 7, du-te-n "DEVICE MANAGER ", selecteaza unitatea optica si dezinstaleaz-o; da-I un "rescan" de sus din meniu (lupa aceea)

| Andreea12783Andreea a răspuns:

Pai singurul lucru care trebuie sa il faci este sa o duci la reparat... Nu cred ca va costa foarte mult...