| AdrianVoicu a întrebat:

Nu pot sa scap de Safe Finder din Chrome. Nu gasesc nimic in control panel.Am resetat browser-ul, l-am reinstalat, am cautat cu antivirusul si nimic. Nu vreau sa imi reinstalez Windows-ul. Ce mai pot face? *Funda *

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E virus de browser.Un adware care l-ai instalat odata cu altceva ce ai descrcat.Mai multa atentie cand descarci ceva,nu lasa bifat tot ce iti da la instalare.
Poti scapa cu programul adwcleaner,il descarci din alt browser, de preferat Internet Explorer. Scrii Adwcleaner in bara de cautare, il descarci si instalezi.Dai scanare cu el, apoi dai pe Cleaning. Dai ok, ca sa repornesti calculatorul si la repornire vei fi intampinat de un fisier log care iti spune ce adware s-a sters din browsere. Acest program NU dezinstaleaza altceva decat programele rau intentionate.Fisierul log il poti inchide de la x si poti folosi browserul. Spor la treaba!

6 răspunsuri:
| xDiana a răspuns:

Ce iti face acest safe finder? s-ar putea sa am o idee

| AdrianVoicu explică (pentru xDiana):

Se reseteaza mereu ca motor de cautare si la fiecare 4 minute imi apar reclame

| xDiana a răspuns (pentru AdrianVoicu):

Ok...am avut aceeasi problema,dar nu cu acesta,cauta pe google programul YAC, acesta este foarte bun, mi-a dezinstalat program care antivirusul nu l-a vazut si imi baga acele reclame+ un alt motor de cautare, este extrem de bun si iti scaneaza tot pc-ul, de asemenea intra in add-ons si vezi daca nu cumva este unul mai dubios deschis

| AdrianVoicu explică (pentru CrazyRat):

Am facut deja asta dar nu a mers mai ai ceva ideii? *funda *

| alexandru0sorin a răspuns:

Man ai prins un virus naspa vezi daca n-usi face vreun serviciu sau job... incearca cu alea