| anonim_4396 a întrebat:

Nu poţi folosi Facebook deoarece contul tău de Instagram asociat, marius.gmg, a fost dezactivat. Activitatea de pe (nume) nu a respectat Regulile comunităţii Instagram sau alte standarde.
În cazul în care consideri că ţi-a fost dezactivat contul din greşeală, poţi să soliciţi o analiză a deciziei pe Instagram. Pentru a afla mai multe, vizitează Centrul de ajutor Instagram.
Oare imi mai pot recupera contul inapoi?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Asta ar trebui sa stii doar tu, fiindca tu esti singurul care sti ce ai postat pe Instagram.
Posibil poze indecente, posibil material incendiar, posibil video-uri unde nu ai platit copyright, posibil pozele unroa care te-au reclamat samd.
Daca tu consideri ca nu ai incalcat nici unul din acele reguli, contacteaza-i si roaga-i sa-ti reanalizeze contul sis a-l elibereze.
Inca ceva: niciodata sa nu mai folosesti logarea de la o aplicatie cu cea de la FB sau Instagram, fiindca atunci cand esti suspendat le pierzi pe amandoua sau esti blocat pe amandoua.