| anonim_4396 a întrebat:

Nu se aud decat 2 boxe la un sistem 5.1

Salutare. Am o problema de sunet la PC.
Acesta nu are o placa de sunet integrata ci una separata.

Sunetul este setat in 5.1 atat din placa sunet, cat si din configurarea din windows, insa atunci cand dau testare sunet, nu se aud decat 2 canale, centru si subwoofer. Celelalte 2 (stanga-dreapta spate) nu se aud. Ce pot face?

In realtek HD audio Manager, rubrica "Speakers" nu este vazuta. Am incercat tutoriale pe net, dar degeaba.

Cine ma poate ajuta?

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Pentru inceput, despre ce difuzoare este vorba si ce placa de baza e.
2. Pune un printscreen de la realtek ca sa fie mai clar totul.