| OsOcAr a întrebat:

Nu se deschide obiectivul foto aparatului Sony DSC-H50
Ecranul lumineaza, tot lucreaza dar nu se deschide obiectivul.
Cat costa sa il repar, de dorit in republica moldova.

1 răspuns:
| danutzu96 a răspuns:

O sa te coste destul de mult (pana la trei sferturi din pretul lui ) pentru ca trebuie sa iti schimbe obiectivul cu totul (rar se repara obiectivele, sunt foarte greu de reparat pentru ca au o mecanica foarte fina si sunt greu de reasamblat... necesita mult timp), iar pretul unui obiectiv este cat jumatate din aparat. Tu decizi daca merita sa il duci la reparat. Totusi du-l la o constatare (si aia costa la unele service-uri) si vezi cat te costa.