| AoDarkness a întrebat:

Nu sunt sigur daca aceasta categorie este buna pentru intrebarea mea, dar uite cum stau lucrurile:
Am internet de la telekom si ma pot connecta la el, dar pot sa folosesc internetul doar pe motorul de cautare ( google ) si daca incerc sa foloses o aplicate imi da mesaj ca nu sunt conectat la internet ( ex: steam, discrod, lol, etc.). Nu merge nici pe browser inainte internetul, dar am intrat la setari si a trebuit la IPv4 sa schimb in loc sa obtin adresa ip automat la setare manuala adresa ip ( noroc ca mi-a detectat-o telefonul si am putut sa o copiez si pe calulcator ca altfel nu merge nici macar sa intru pe internet pe pc deoarece imi arata ca e connectat, dar cu triunghiul acela galber cu semnul exclamarii in mijloc). Intrebarea mea e daca pot sa fac ceva singur sau ar trebui direct sa ii sun pe cei de la telekom sa chem un operator sa rezolve problema.

1 răspuns:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Trebuie sa pui cablu ethernet si de acolo sistemezi totul