| Iasca_Bianca_1998 a întrebat:

Nu mai am spatiu pe telefon sa imi iau jocuri dar nu am multe dar numai imi merge sa iau.
Cum as putea face sa iau jocurile direct salvate in cardul SD fara root?

5 răspunsuri:
| WxRo a răspuns:

Fara root nu se poate. Unele telefoane te lasa sa muti anumite aplicatii in cardul sd. Incearca pe telefonul tau sa intri in settings - apps - dai click pe o aplicatie si vezi daca te lasa sa o muti.

| robytoby a răspuns:

Salutare,iti trebuie un card de memorie, cat suporta smartphonul tau. Dupa ce ai cumparat cardul trebuie sa-l formatezi. Citeste cu atentie tutorialul de aici
https://hdsatelit.blogspot.ro/2014/05/cum-extinzi-memoria-interna.html

| LinxCont a răspuns:

Unele telefoane au in meniul aplicatii mutarea pe cardul SD.
Daca e Android 6.0, se poate formata cardul in telefon ca memorie interna si se mareste memoria interna (daca e formatat ca memorie interna, nu mai poate fi citit direct in windows cu cititorul de carduri, dar merge din telefon)

| Iasca_Bianca_1998 explică (pentru WxRo):

Da am incercat sau mutat dar tot nu pot

| WxRo a răspuns (pentru Iasca_Bianca_1998):

Inseamna ca nu te lasa telefonul.Din pacate fara root nu ai ce face