| cripsontyphoon a întrebat:

Cum pot sa imi mut unele din jocuri din telefon in card sau sa setez sa imi descarce si instaleze jocurile direct in card fara programe sau root, doar din setarile telefonului ( eu am un LG optimus l9 cu android 4.0 ice cream sandwich ). Multumesc mult si dau funda. Scuzati categoria dar e cea mai cautata.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, NU toate aplicaţiile/jocurile se pot muta pe cardul de memorie!

De asemenea, este indicat să ai instalat un utilitar care să-ţi MUTE aplicaţiile pe cardul de memorie externă, spre exemplu poţi folosi una din aplicaţiile :
https://play.google.com/......ps/details

Aceste aplicaţii te întreabă ( sau mută automat, depinde cum le setezi ) alte aplicaţii pe cardul de memorie externă, imediat după instalarea lor şi astfel îşi rămâne mai multă memorie internă "liberă".

Toate cele bune.

| Vvistula a răspuns:

Nu merge fiindca sa e andorodi 4.0 eu am 2.3 si la mine merge dar versiunea pe care o are telefonul tau nu merge de aia nici nu mi-am upgradat versiunea la 4.0

| KeZiki a răspuns (pentru Vvistula):

Salut am un Samsung galaxy y GT-s5369 si am android 2.3.6 si am aceeasi problema tucum faci sa le muti imi poti spune pas cu pas? deoarece telefonul meu nu rezista la un root.

Răspuns utilizator avertizat
| mugur09 a răspuns:

Hey, salut
am acelasi model, daca vrei jocuri si aplicatii mari, atunci trebuie sa il rootezi, si sa faci memory swap, adica sa bindezi memoria cardului in loc de memoria interna, astfel iti va vedea cardul precum mem. interna! success! uite si un link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2096138