| SparkSoul a întrebat:

O placa video PCI-E X4 va merge intr-un slot de PCI-E X16? Din ce-am citit ar merge dar are limitare la 8Gbps..Astept niste raspunsuri, sunt nesigur.

Răspuns Câştigător
| tacitacitaci a răspuns:

Smecher_Nuti_1999 nu a fost deloc atent și te-a informat greșit.

Nu vei avea nici o problemă. Placa îți va merge cât de bine poate ea.

1 răspuns:
| Smecher_Nuti_1999 a răspuns:

Placa iti va merge fara probleme e compatibila. singura chestie (nu problema) e posibilca placa video s anul mearga la capacitate maxima. adica sa spunem ca ai placa video de 4gb o bagi in pc (te joci) e anul merge la capacitate de 100%, merge undeva la 80% dar nai nicio problema isi va face treaba foarte bine