| Antonies a întrebat:

Pe Facebook de ce nu pot da cerere de prietenie unei persoane? Avem prieteni comuni, deci daca ar avea aia cu cerere la prietenii prietenilor as putea sa-i dau. Dar nu apare butonul de cerere, doar mesaj. Am avut problema asta și la o verișoară, și mi.a dat ea cerere că nu puteam (e cont nou). Precizez că acelei persoane de pe contul vechi de Facebook pot sa-i dau cerere. Vreau cât mai multe răspunsuri

7 răspunsuri:
| Kiwibibilă a răspuns:

Las si eu raspuns aici ca sa imi apara daca ti-a explicat cineva. Si eu am dilema asta de mult.

| LiviaIcsde a răspuns:

Are cont privat

| Dante7000 a răspuns:

Trebuie sa isi seteze pagina de Facebook pe mod public in loc sa ramana pe privat.

| Ginosaurus a răspuns:

Pai cred ca a ajuns la limita de cereri de prietenie

| anamariarot a răspuns:

I-ai mai trimis cerere până acum? Dacă trimiți cerere cuiva și ți-o respinge, nu-i mai poți trimite din nou

| Antonies explică (pentru anamariarot):

Niciodată? Dar spre exemplu verișoarei mele nu i.am trimis și tot nu apărea butonul de cerere.

| anamariarot a răspuns (pentru Antonies):

Atunci nu stiu sad