| Hardy2000 a întrebat:

Pe Laptopul Acer Extensa 5230E merge windows 7? Eu am windows vista home basic preinstalat, si am vrut sa schimb windowsu si eram la scoala si am trimis-o pe mama(eu nu prea stie cu PC) si mi-a zis ca i-a spus omul acela ca laptopu e licentiat pe vista si daca bag 7 trebuie sa merg din 6 in 6 luni sa il bag iar...
E adevarat.(eu oricum am sa merg eu dar vreau sa stiu cat de cat daca merge)

2 răspunsuri:
| vartolome1 a răspuns:

Exista activatoare pentru W7, insa este ilegal!

| CrackFloyd a răspuns:

Frate normal ca merge. Sunt activatoare sau bootloadere care te pot tine si 3 ani (am testat eu)