| Hardy2000 a întrebat:

Am un laptop Acer extensa 5230e, am 953mb ram si vreau sa imi mai cumpar 1g ram pentru a schimba windowsu. Actual este windows vista home basic si vreau sa bag 7 dar am inteles ca este licentiant pe windows vista ce pot sa fac sa pot sa schimb windowsu.
Intrebare:1.Ce tip de ram imi trebuie?
2. Ce pot sa fac sa schimb windowsu pe 7?

4 răspunsuri:
| Garsonfane1979 a răspuns:

Uite ram aici http://bit.ly/HFs6Mo

si poti baga win 7 fara probleme doar sa ii instalezi si windows loader ca sa iti genereze o licenta. Nu e probleme nu trebuie sa mergi cu el nicaieri. Dupa instalarea windowsului iei windows loader de pe internet il pornesti si isi face treaba singur in 5minute ai si licenta si nu mai ai probleme. In caz ca iti expira licenta poti reinstala windowsul sau poti continua cu el asa doar ca nu iti va mai aparea poza pe desktop

| Latky a răspuns:

Win 7 iti merge si pe 1gbram asta daca nu te joci jocuri pe el
si ca sa afli ce rami iti trebuie desfal in partea dorsala si uitate ca scrie pe ei
nu vad de ce nu tiar da voie sa il schimbi, laptopul a fost licentiate pe vista din magazine nu si daca vrei sa-l schimbi

| Hardy2000 explică (pentru Latky):

Am inteles ca daca il schimb trebuie din 6 in 6 luni sa merg sa il schimb.

| Latky a răspuns (pentru Hardy2000):

Nu, puneti u win7 cu licenta daca nu vezi ca sunt ceva program pentru a ascunde licenta