| terminator a întrebat:

Pentru ce este procesorul

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alex2009 a răspuns:

El este creierul pc-ului tau el executa comenzile date de tine si proceseaza tot felul de informati si comenzi primite.

| LNK a răspuns:

Salut!
Procesorul este principala componenta a calculatorului. Daca ar fi sa facem o analogie cu corpul uman acesta se poate asocia partii creierului care se ocupa cu prelucrarea informatiilor. El lucreaza impreuna cu memoria, fara de care nu ar putea face nimic. Informatiile necesare sunt incarcate in memorie si tot acolo sunt procesate.
Sper ca te-am ajutat! happy

| lolwut a răspuns:

Gata, ne-ai omorat...