| CrustyCow a întrebat:

Pictogramele ("icons"-urile) unei tablete Lenovo M10 au vreo mărime specifica sau pot sa folosesc ce mărimi vreau eu? As vrea sa-mi creez propriile pictograme in Photoshop dar pe net nu găsesc nici o informație despre ce mărimi trebuie sau nu sa folosesc.
Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Copiezi o pictograma pe un stick USB iar mai departe o preiei pe un calculator.
Fisierul il deschizi cu un program care il poate interpreta, edita.
La caracteristicile fisierului deschis vei gasi si mariile picturii.
Tot cu acel program poti desena alta pictura si salvezi cu alt nume (extensia trebuie sa ramana acelasi! ).
Pictograma nou creata copiezi inapoi pe stick-ul USB, apoi pe tableta.