| Jawsz a întrebat:

Planuiesc sa imi cumpar un telefon si ma gandesc la Samsung Galaxy S8 sau iPhone 7Plus insa nu stiu ce sa aleg. Momentan detin un iPhone 5s de 2 ani. Ma intereseaza mai mult camera si bateria + durata de viata a telefonui, macar 3-4 ani.

4 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Mai strange bani si ia-ti iPhone 8 plus, ala te tine la sigur inca 8 ani, si 7 plus ar trebui sa fie ok dar daca poti sa strangi bani pentru 8 plus, de ce nu? Avand in vedere ca are 3 gb RAM, o fi el iOS dar peste cativa ani nu stiu cum se mai descurca telefoanele cu doar 2 gb RAM... Samsungul iti moare peste 2 ani, nu mai primesti update-uri de soft si cel mai probabil va avea probleme la capitolul viteza, samsungurile mereu au avut probleme cu viteza, interfata prea incarcata si greoaie. Mergi pe iPhone daca vrei telefon ce sa te tina 3-4 ani! Ii pui o husa si o folie de sticla si n-ai treaba!

Răspuns utilizator avertizat
| MihaiNicu23 a răspuns:

Mergi pe iPhone 7 plus daca vrei telefon ce sa te tina 3-4 ani!

| gelu1970 a răspuns:

Iphone sa tina bateria 3 ani? glumesti.
vad ca iti trebuie un telefon care sa il arati celor din jur.
la preturile practicate de acesti fabricanti...
azi am citit un articol cu costurile unu iphone X si a unui Galaxy s9. ambele au un cost sub 345 euro.
in fine. dintre cele doua terminale alege Samsung.
eu am ales One Plus 5T 8gb ram 128 memorie interna. costa in pagina fabricantului 559 euro. telefoanele specificate de tine sunt mult mai joase in specificatii, teste antutu, fluiditate.
bafta. o sa cumperi firma si publicitate la un pret ce nu merita.