| Serban_Sebby_2000 a întrebat:

Poate un ecran IPS sa fie schimbat cu unul SUPER AMOLED? Adica gen, am un Asus Zenfone 2 Ze551ml si el are ecran IPS, bateria tine destul de bine cu cei 3000 de mha,dar ma intereseaza mult ideea de Super Amoled,caci stiu ca pixelii negrii,nu mai sunt luminati,sunt pur si simplu stinsi si asta economiseste multa baterie, as vrea sa stiu daca se poate chestia asta!

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Da il poti schimba. Se gasesc ecrane cu acelasi conector.
Insa nu este recomandat, placa este programata pe acel tip de display si poti întâmpina probleme grafice (rezolutie, artefacte sau pixeli inactivi).