| anonim_4396 a întrebat:

PRICEPUT LA TELEFON Am ajuns la decizia unui J5 2015 sau Huahwei P8 Lite,eu as vrea J5, dar are doar 1.5 Ram,iar la huahwei am inteles ca se strica wifiul, buget de cam 800 lei....chinezarii de alea nu au play store,nu mai stiu ce sa aleg, hlppp! Dau funda repedee de tot!

11 răspunsuri:
| ProKhanz a răspuns:

J5 2016 ....normal

| melkittenqueen a răspuns:

Eu am Huaweii p8 Lite din Ianuarie si nu am avut nici un fel de problema cu el. Si eu am avut problema cu bugetul si imi doream Iphone. Am ajuns din intamplare sa gasesc telefonul asta, abia aparuse si are interfata asemanatoare cu Iphone-ul si multe detalii. Pana si camera e putin mai calitativa insa e o diferenta de claritate pentru ca la unul e Hd si la unul nu. Nu am avut pana acum probleme cu wifi-ul si am inca vreo 5 prieteni care au, dintre care 2 colege de clasa, care nu s-au plans de problema asta si sincera sa fiu nu am mai auzit pe cineva sa se planga de problema. Ce-i drept. Bateria nu e cine stie ce. Tine o zi, daca nu il folosesti decat pentru vorbit, mesaje si folosit datele foarte rar si putin. Daca il incarc dimineata la 7 pana la 100% ajung de la scoala la 3 cam cu 50-40%. Il recomand pentru ca nu ma asteptam ca un telefon Huawei sa ma multumeasca atat de mult. Samsung-ul mi s-a facut ecranul zop si dupa vreo jumate de ani mi se bloca ingrozitor. Pe Huawei am vreo 20 aplicatii si n-am o treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru melkittenqueen):

Okay,mai multe detalii, chestii care iti plac la el, ceva de genul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ProKhanz):

Am zis din alea 2...

| OldSoul a răspuns:

Un Vonino Zun XO nu te atrage? Procesor octacore, 2gb ram, 16gb interna din care 11.5 utilizabili...
Eu il am de un an, era din primul lot si am intampinat o problema cu microfonul, intre timp l-am trimis in garantie si s-a rezolvat problema.
Sunt foarte multumit de telefon, camera scoate poze superbe, mai rau noaptea ca nu face fata blitz-ul, si bateria care tine mai putin, in rest nu am ce obiecta.
Are si play store, oricum daca te atrage acest model poti sa-l comanzi, si in cel mai rau caz il returnezi in 30 de zile si-ti primesti bani inapoi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Vreau folie si husa de pe acelasi site....nu eMAG.

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Le primesti bonus. Telefonul vine cu folia gata montata, si cu husa in pachet.
https://www.vonino.ro/zun-xo.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,dar nu imi inspira asa multa incredere ...nu simt ca e ceva bun.

| ProKhanz a răspuns:

Ba la J5 2015 mir îmi place ca e si pe gold iar husa e super șmecheră...(cea de silicon) 16 gb memorie...11.5 utilizutilizabil(parca) 2 gb ram....si e cam curbat in unlele locuri... poate face upgrade la 6.0.1...flash pe fata si cameră buna...

| ProKhanz a răspuns:

Acum am văzut nu are 2 gb ram laughing am uitat