| ConstantinFlorin1984 a întrebat:

Procesor Intel Core2Duo E8400 3.0GHz
5gb RAM DDR3
HARD 1000GB
PLACA VIDEO nVidia GT210 1GB/128BIT
Carcasa ThermalTake M9
SURSA Sirtec Absolute Power 650W

600 Ron se merita?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu. Procesorul bun pe vremea lui, are hdd incapator, placa video daca esti pasionat de jocuri vei fi limitat la jocuri gen lol, cs. Achizitia ta nu merita. Cu 200 lei in plus gasesti ceva mult mai ok cu cpu quad core si gpu mai bun pe olx, sunt cu miluita.

3 răspunsuri:
| Expressions a răspuns:

Da. Dar sa nu te astepti sa iti mearga ultimele jocuri aparute.

| KillaNoFilla a răspuns:

Decat sa-ti iei cu 1tb hhd mai bine cauti sa iti iei 160 gb ssd sau 300gb hibrid.

| danutzu96 a răspuns:

Eu as da maxim 500 de ron (cu indulgenta). Nu o sa poti rula jocurile noi si nici upgrade nu prea poti sa faci. Procesorul este pe soket 775 si upgrade se poate face maxim cu un core2quad daca suporta placa. Si asa daca cumperi core2quad (cam scump) este slab in comparatie cu cele aflate pe piata.