| Cosmyn671 a întrebat:

Recent am cumparat un laptop HP ( http://altex.ro/......0-free-dos )
Am instalat Windows 10 Pro si functioneaza bine.
Problema este ca am instalat Metin 2 si cand deschid clientul imi apare eroarea: Metin2.CREATE_NO_APPROPIATE_DEVICE
Am incercat multe tutoriale de pe Youtube pentru a rezolva problema dar degeaba.
Sper sa ma puteti ajuta.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cristi9025 a răspuns:

Imi vine greu sa cred ca laptopul tau nu poate rula metin dar s-ar putea asta sa fie motivul... totusi ai un celeron si un hd graphics 400. Eu am un laptop cu pentium si hd graphics 4000 acum un an cand ma jucam metin mergea in 30 frame-uri poate placa ta integrata e prea slaba ca e hd 400 dar nu sunt sigur... ai incercat si sa dezinstalezi si sa instalezi la loc metinu nu? Dar alte jocuri cu grafica mai proasta ( minecraft sau ceva de gen ) iti merg bine?

3 răspunsuri:
| Cristi9025 a răspuns:

Windows 10 nu suporta jocuri f. vechi decat daca le ai de pe steam sau ceva de gen

| Cosmyn671 explică (pentru Cristi9025):

Am un prieten care se joaca Metin 2 pe Windows 10 fara probleme. A incercat sa ma ajute dar fara rezultat.

| Anna8812 a răspuns (pentru Cristi9025):

Zim si mie te rog frumos merge sistemul de operare Linux - pe acest laptop? Notebook 15 ay003nq