| TheAlexMC12 a întrebat:

Recomandati-mi o placa de baza cu soket 775 si cu slot pci express 3.0 sau o placa video buna pe la 500-600 lei care sa suporte pci express 2.0.

Dau funda! Vreau raspunsul cat mai repede.

Răspuns Câştigător
| TheAlexMC12 explică:

Din pacate asemenea placi nu se mai fabrica si sunt scumpe pentru performantele lor. Uite una care-mi pare buna desi duce lipsa de sloturi (are putine) https://www.forit.ro/......-vs3-r2-0/

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In acea perioada trebuia inca sa suporte si FSB-ul. Deci ce procesor ai ca sa stiu despre ce vorbim?

| TheAlexMC12 explică (pentru Salontanul):

Intel Pentinum 2.4 ghz cu soket 775

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru TheAlexMC12):

Te rog, spune-mi denumirea completa. Uita-te pe aici: http://devicebox.ro/faq/cum-aflu-ce-procesor-am-pe-calculator.html

| TheAlexMC12 explică (pentru Salontanul):

Intel Pentinum 2.4 ghz E2220

| TheAlexMC12 explică (pentru TheAlexMC12):

Pci Express-ul suporta o placa video Gainward Gtx 750 ti?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru TheAlexMC12):

Putin probabil si daca o suporta vei avea probleme nelucrand la capacitatea maxima. Ia una care sa aiba GDDR3 sau 2.