| octav005 a întrebat:

Sal am placa de baza ASUS P8Z68 DELUXE/GEN3. Am vrut sa cumpăr un procesor Intel i5 3470, a venit clientul sa i facem proba. Am montat procesorul dar nu a funcționat, a început sa bipuie de câteva ori. Din specificațiile plăcii de baza scrie ca suporta procesoare cu tehnologia 22nm cum era și acest procesor. El a spus ca este din bios. Am demontat proc și lam băgat pe al meu un Intel Celeron G530, 32nm și a funcționat nu a mai bipuit. Posibil sa nu suporte proc 22nm gen 3? Sau era procesorul defect?

33 răspunsuri:
| octav005 explică (pentru pbsolver):

Cateva secunde. 6 cred

| pbsolver a răspuns (pentru octav005):

Trebuie' s-o tii cel putin 1 minut...

| octav005 explică (pentru pbsolver):

Cateva secunde. vreo 6. nu am scos nici un fir. pc era oprit