| TheDarkDragon a întrebat:

Sal.Daca am ecranul la telefon spart doar un pic intr-un colt, m-ar costa la fel de mult reparatia la un service, ca si daca ar fi spart tot ecranul?

6 răspunsuri:
| KlibrDM a răspuns:

Trebuie inlocuita cu una noua si daca e spart doar o bucatica si daca e sparta toata.

| xMeee a răspuns:

Bună! Din pacate te-ar costa ca și dacă ar fi spart tot ecranul, deoarece tu vrei să schimbi ecranul, pe ei nu ii interesează de ce doar ei i-au banii. Sper că te-am ajutat, dar dacă nu te deranjează ai putea să stai asa cu el. O zi bună.

| GPA a răspuns:

Depinde de service-ul la care apelezi. În mod normal prețul este același indiferent de cat de cat de crăpat/spart ar fi telefonul. Tot același ecran/display se schimba.

| TeRogLasama a răspuns:

Daca vrei sa schimbi ecranul da trebuie sa platesti ca si cum ar fi spart de tot.Dar daca e spart oleaca intr-un colt de ce vrei sa ii shimbi ecranul?

| TheDarkDragon explică (pentru TeRogLasama):

Mi-e sa nu crape in continuare.Si faze ca oricum nu merge calumea si voiam sa-l duc la garantie.Da amu il mai ia dracu daca e spart.

| Freya1 a răspuns:

Pai nu are cum sa iti lipeasca doar bucata sparta iti inlocuieste tot ecranul deci pretul e pe intreg