| AndreiMafya1 a întrebat:

Sal TPU. Am laptop DELL si mi-am reinstalat windowsul. Inainte sa mi reinstalez windowsul toate suporturile USB ( de exemplu mouse ) imi erau citite (adica functionau ), Dupa ce mi-am reinstalat windowsul acum suporturile USB nu mai imi sunt citite. Nu mai mi le recunoaste windowsul. Ce ar tebui sa fac?
Poate sa fie un raspuns exact sau o parere. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La reinstalarea windowsului se sterg toate driverele.Nu cred ca numai driverul usb iti trebuie instalat ci mai multe, precum cel de sunet sau video.Pentru asta descarci si instalezi slim driver. Deschizi programul, scanezi cu el de drivere si apoi updatezi absolut toate driverele gasite lipsa sau neupdatate.Ti le descarca si instaleaza automat.u trebuie doar sa dai click pe update rand pe rand la fiecare.

2 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Cauta pe net driverul de la usb si instaleaza-l. Cu toate ca ar trebui sa ti le recunoasca automat windowsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reinstaleaza alt windows poate nu iti merge fix asta, altceva nu ar avea ce sincer.